Четвер
16.05.2024
06:38
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Білогірський районний будинок культури
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Про нас пишуть [188]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 22

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 188
Показано матеріалів: 171-180
Сторінки: « 1 2 ... 16 17 18 19 »

2 серпня 2013 року в районному будинку культури пройшов зональний конкурс професійної майстерності «Кращий за професією» серед сільських закладів культури «Живе в душі мистецтва таїна», які завжди були осередками організації дозвілля, розвитку народної творчості та збереження народних традицій в сільській місцевості.
Соціальні ініціативи та доручення Президента України Віктора Януковича націлені на підтримку і розвиток культури та духовного відродження нашої держави. Українське село, яке є носієм духовного багатства та зберігає традиції народу України, отримує сьогодні особливу увагу з боку держави, створені належні умови для розвитку системи культурного обслуговування населення.
Метою конкурсу професійної майстерності «Кращий за професією» серед сільських закладів культури «Живе в душі мистецтва таїна», є підвищення професійної майстерності працівників сільських клубних закладів, подальшого вдосконалення й розвитку форм і методів культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності, запровадження інноваційних форм роботи.
В конкурсі взяли участь працівники Ставищанського, Хорошівського та Човгузівського закладів культури.
Працівники галузі культури Білогірського району активно беруть участь у першому відбірковому турі. Наразі участь у конкурсі прийняло 16 клубних закладів із 34.
Конкурс складався з 4 етапів: «Будьмо знайомі», «Світ захоплень», «Ваш вихід, маестро», «Домашнє завдання». Учасники представили себе в цікавій формі та вказали мету обраної професії, розкрили власні творчі уподобання та продемонстрували вміння вести різні форми культурно-дозвіллєвої діяльності (вечір відпочинку, ток-шоу, презентації, театралізованого концерту), а також розповіли про те, чому працюють саме в галузі культури та підготували творчу роботу.
Журі оцінювало творчий задум, оригінальність ідеї та рівень її втілення, ерудицію, імпровізацію та сценічну культуру завідувачів клубними закладами та художніх керівників сільських установ культури.
За результатами першого етапу конкурсу, буде визначений кращий працівник на Білогірщині. Саме він представить район у відбірковому регіональному етапі конкурсу.

02.08.2013
Про нас пишуть | Переглядів: 374 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)

26 липня 2013 року у районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди святкування 1025-річчя з Дня Хрещення Київської Русі.
Урочисте зібрання з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі розпочалось з тематичного показу для мешканців та гостей Білогірського району історико-просвітницького фільму про художника іконописця.
У районному Будинку культури експонувалась виставка ікон, яка не лише ознайомила глядача із колекціями іконопису, але й розповіла про ікону як феномен православної культури, відкрила двоїстість її природи, виявила богословський та художній зміст.
Концертна програма «Молюсь за тебе Україно» розпочалась молитвою у виконанні вокального ансамблю районного Будинку культури під керівництвом Олени Зубко.
Щиро привітав присутніх в залі з 1025-річчям Хрещення Київської Русі Благочинний Української Православної церкви Київського Патріархату отець Степан, який відзначив важливі історичні та духовні віхи становлення християнства та роль Церкви у житті українського народу.
Надалі з промовою до присутніх виступив настоятель Римо–католицької церкви Павло, який відмітив, що День Хрещення Русі є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних цінностей нашої історії. Він висловив вдячність представникам влади за організований захід та побажав усім успіхів та Божого благословення.
Порадували учасників свята працівники районного Будинку культури, які підготували цікаву та змістовну програму.
Щиро віриться, що свято Хрещення Київської Русі об’єднає наші душі у великій вірі до Спасителя та укріпить нашу духовну сутність.
Бережи нас Господь!
Про нас пишуть | Переглядів: 318 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)

07 липня 2013 року на Білогірщині відбулось святкування народного свята Івана Купала, яке здавна вважається святом молоді і кохання.
На свято завітали голова районної ради Янишина Людмила Василівна, заступник голови районної ради Васильчук Віра Леонідівна та перший заступник голови районної державної адміністрації Подлєсний Микола Миколайович, заступник голови районної державної адміністрації Примак Олександр Григорович.
Дійства відбувались біля районного стадіону. Відродження і вшанування українських народних традицій - то вагома справа, якою повинен займатись кожен свідомий українець. Дуже приємно, що всі мешканці Білогірщини та наші гості приєдналися до святкування цього стародавнього свята та купальських гулянь, саме це говорить про духовність нашого покоління, який перейняли наші діти і виконують цей почесний обов’язок гідно,сприяючи збереженню наших національних традицій.
Програма свята була доволі насиченою та цікавою: працювали різноманітні атракціони, конкурси.
Однак головна особливість цього вечора - багаття, вогонь який очищує від усього лихого. Було споруджено одне велике вогнице. Поки воно палало, символізуючи єднання неба та землі – навколо відбувались основні ігрища . Свято набувало магічності, після спалення Купало, дівчата починали ворожбу, пускали на воду вінки із запаленими свічками,приспівуючи в пошуках свого судженого.
Про нас пишуть | Переглядів: 677 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)

Дитячий зразковий колектив «Добрий настрій» Білогірського районного будинку культури прийняв участь у першому міжнародному фестивалі «Рози Обзора» (Болгарія). Додому юні талановиті білогірчани та їх керівник Олена Зубок повернулися не лише з масою емоцій та вражень, а й привезли диплом лауреата, переможця у номінації «фольклор» та золоту медаль фестивалю.

- Ідея поїхати на конкурс визрівала давно, – каже Олена Зубок, –а взяти участь у цьому фестивалі запропонувала знайома, котра мешкає у Запоріжжі. Вона дала мені номер телефону директора благодійного всеукраїнського фонду «Щедрик–Ведрик» Валентини Блюхер. Я їй зателефонувала, а вона дала прочитати мені положення про «Рози Обзора». Я порадилася з дітьми і ми вирішили подати заявку і поїхати на фестиваль. Фестиваль тривав дві неділі, у вартість квитка було включено проживання та харчування учасників колективу.

Творчість та майстерність «Доброго настрою» давно уже відома за межами білогірського краю. Та участь у фестивалі «Рози Обзора» – це була можливість заявити про наше сонячне містечко на весь світ. І як бачимо, шансом цим білогірчани скористалися сповна. Олена Василівна розповідає, що в Болгарії їх дуже гарно та тепло зустрічали, учасники фестивалю підтримували один одного, незважаючи на дух суперництва, що літав у повітрі. Змагатися за болгарські призи приїхали колективи з Росії, Молдови, Румунії, Естонії. Україну представляли колективи зі Львову, Вінниці, Кривого Рогу та Києва, Переяслав –Хмельницького, Євпаторії. Пані Зубок каже, що було дуже багато хореографічних колективів та естрадних виконавців. Фольклорний колектив був один – наш «Добрий настрій».

– В Болгарії ми були чотирнадцять днів, - продовжує свою розповідь Олена Зубок, - концерти у рамках фестивалю проходили 26, 28 та 30 червня. Кожен день у нас були репетиції: зведені та індивідуальні. Діти дуже хвилювалися, бо хотіли вибороти нагороду. Отож, викладалися на повну силу. Та свого глядача ми завоювали одразу. На другий день після того як ми приїхали, то взяли баян і пішли в парк, почали співати пісні зі свого репертуару. І одразу біля нас зібрався натовп земляків, котрі тут відпочивали. Людям настільки сподобалося, що вони запитували, коли і де колектив буде виступати. А коли «Добрий настрій» був на сцені, то нам кричали «Україна! Україна» та «Браво», а ще викликали «на біс». Знаєш, що ще цікаво, – продовжує керівник зразкового ансамблю, – естрадним виконавцям давали часу максимум на два номери, а коли заслухали нас, сказали показувати усю програму цілком. Отож, першого дня ми перенесли глядача на «Ярмарок», другого дня – показали фольклорну програму «Пусти ж мене, моя мати, на вулицю погуляти», а на гала-концерті знайомили жителів та гостей Болгарії з нашими веснянками у фольклорній програмі «А вже весна, а вже красна». Звісно, до фестивалю готувалися, але під час виступу вирішили працювати в живу, а не виступати під фонограми.

Якщо пошукати в інтернеті інформацію про фестиваль, то знаходяться цікаві факти. Виявляється, в Болгарії троянди в пошані. В долинах гір Стара планина з давніх –давен вирощували троянду, з якої робили трояндове масло, котре було відоме далеко за межами країни. Саме тому троянда є одним із головних символів держави. Багато пісень складено про королеву квітів, вона постійний атрибут в національних обрядах, в народній вишивці, її писали усі художники. Все це надихнуло жителів Казанлика та Карлово кожен рік влаштовувати в кінці травня Фестиваль Рози. Звісно, історія фестивалю цікава та насичена різноманітними подіями, та цього року ми можемо пишатися тим, що залишили частинку своєї, української, культури у Болгарії.

- Мене попередили, що треба мати з собою сувенір, який залишиться болгарам у подарунок, – каже Олена Зубок. – З собою я мала рушник, котрий вимережила наша вишивальниця Оксана Керекеша. Рушник настільки сподобався, що його подарували меру Обзора.

Також Олена Василівна розповідала, що вони активно відпочивали на морі, ходили в гори, вивчали місто, були на екскурсії місті Несерб. Найпам’ятнішим днем став день гала-концерту. Емоції зашкалювали.

– Ви навіть не уявляєте, коли називають колектив, котрий представляв столицю тієї чи іншої країни, чи колектив, котрий прибув з великого міста, і раптом кажуть: ««Добрий настрій» з Білогір’я Хмельницької області», яку гордість відчуваєш, як в душі набирає розмаху крил дух патріотизму. Це незрівняне відчуття, – ділиться зі мною пані Олена.

А ще представники всеукраїнського благодійного фонду «Щедрик-Ведрик» обіцяли завітати до райцентру та нагородити діток, учасників «Доброго настою» золотими медальками.

В найближчих планах побувати з гастролями у Запоріжжі, куди уже запрошують дитячий колектив. Тож хай юним білогірчанам все завжди вдається, а в памяті жителів міста Обзора, де чисте лісне повітря перемішується з запахом морського бризу, ще довго линуть пісні, привезені дитячим колективом з мальовничого подільського куточка і настрій буде завжди добрим.
Про нас пишуть | Переглядів: 376 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)

30 червня 2013 року на Білогірщині пройшли заходи до Дня молоді. Серед багатьох свят, які відзначає наша країна - воно особливе та унікальне, бо саме такою є молодість.
Сьогодні влада розуміє важливість і необхідність вироблення стратегії розвитку держави – її майбутнього. Держава особливо піклується про молоде покоління, команда влади робить усе можливе, щоб юні громадяни почувалися захищеними. Прикладом цього є соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича, які направлені на майбутнє молоді, створення сприятливих умов для їх розвитку, поліпшення матеріального становища сімей з дітьми, їх соціальної підтримки.
     Урочисте дійство розпочалося у «Дитячому містечку» яскравими виступами учасників художньої самодіяльності районного будинку культури.
Про нас пишуть | Переглядів: 363 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)

Зразковий дитячий колектив «Добрий настрій» взяв участь у другому зональному етапі обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися, барвінку!», який пройшов 14 червня у селі Лідихівка Теофіпольського району. Конкурс-огляд започаткований з метою відродження та збереження звичаїв, традицій та обрядів, що побутують на Поділлі та в кожному районі Хмельниччини, підтримки і пропагування багатонаціональних культурних здобутків рідного краю. Зокрема колективи художньої самодіяльності, котрі приймали участь у конкурсі-огляді, відтворювали фрагменти календарних, родинних, весільних та релігійних обрядів. «Добрий настрій» вирішив підкорити публіку фольклорною програмою «А вже весна, а вже красна». Керівник колективу Олена Зубок розповідає, що на цьому етапі участь в огляді-конкурсі брало шість колективів, котрі представляли Білогірський, Теофіпольський та Красилівський райони. А також Олена Василівна додає:
- На виконання нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича ” Діти – майбутнє України " основним нашим завданням на сьогодні є широке залучення молоді до участі у народній творчості. Я впевнена, що працюючи разом, підтримуючи один одгого ми отримаємо гарні, позитивні результати в галузі культури. Учасники «Доброго настрою» знають українські звичаї та традиції, і я радію тому, що діти виявляють такий інтерес та зацікавленість до пісні та танцю.
За результатами другого зонального етапу обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися, барвінку!» зразковий дитячий колектив «Добрий настрій» отримав запрошення на участь у фіналі, який пройде в жовтні цього року в обласному центрі.
До речі, двадцятого червня учасники «Доброго настрою» вирушать у Болгарію, де приймуть участь у Міжнародному фестивалі «Рози Обзора». Давайте побажаємо аби «Добрий настрій» полонив болгар на довгий час, а колектив додому повернувся з масою позитивних емоцій та гарних вражень.

17. 06. 2013
Про нас пишуть | Переглядів: 432 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)

 13 червня 2013 року відбулася зустріч представників районної влади з територіальною громадою села Шимківці , ініціатором проведення якої виступили територіальний центр соціального обслуговування та районний будинок культури. Звертаючись до мешканців села, заступник голови адміністрації Олександр Примак зазначив, що сьогодні в нашій державі впроваджуються системні реформи. І яких би сфер життєдіяльності вони не стосувалися, їх метою є одна: забезпечити належний рівень життя людей.
Соціальний захист та підтримка громадян – серед соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, які мають втілюватися повсюдно. О. Примак проінформував громаду про основні пріоритетні завдання в діяльності районної влади та про соціально-економічний розвиток населених пунктів. При цьому він зауважив, що вирішення основних питань життєдіяльності залежить від самих громад, їх активної позиції та підтримки тих реформ, що наразі мають місце у суспільстві. А відкритий діалог людей з владою, у тому числі й у формі проведення таких зустрічей, уміння почути одне одного дасть змогу чітко визначати пріоритети та забезпечити розвиток району.
Після виступу О. Примака відбулось спілкування із громадою у форматі «Запитання-відповідь». Питання стосувалася ремонту доріг, забезпечення балонним газом, будівництва нової церкви.
Начальник управління соціального захисту Тетяна Романюк проінформувала жителів щодо нарахування пенсій і доплат, виплат багатодітним матерям та матерям – героїням, отримання субсидій на тверде паливо інших питань, порушених громадянами. З жителями поспілкувалася і директор територіального центру соціального обслуговування Раїса Маринчук.
Вона розповіла про систему соціальних послуг, які може надавати центр, порядком їх надання та закликала місцеву владу до тісної співпраці задля поліпшення якості соціальних послуг тій частині населення, яка їх потребує насамперед.
Також на зібранні вшанували ветеранів війни та праці, матерів – героїнь, а ще – двох іменинників. Підсумовуючи результати зустрічі, сільський голова Микола Павлюк подякував гостям за можливість ведення відкритого та активного діалогу громади з владою. Наприкінці зустрічі жителі села мали змогу подивитися змістовну концертну програму, підготовлену працівниками районного Будинку культури.
Про нас пишуть | Переглядів: 300 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)



Щороку багато українців вирушає у мандри світом, аби побачити щось нове. Але не кожен знає, які неповторні скарби ховає наша рідна земля. Для того, щоб познайомити з найкращими туристичними маршрутами, щоб відкрити справжні перлини України, кращі музейні збірки, творчість співочих колективів та народних майстрів різних регіонів нашої держави, Національний музей народної архітектури та побуту України розпочинає серію культурно-просвітницьких заходів, в рамках яких 18-19 травня відбулося народне дійство «Мистецька Хмельниччина презентує». До речі, саме Хмельницька область дала старт знайомству жителів та гостей столиці з багатством регіонів України. Вдвічі приємніше те, що серед кращих колективів Хмельниччини, котрим випала честь презентувати Подільський край, був і білогірський народний фольклорний гурт «Забава» районного будинку культури. Гордістю Хмельниччини є колектив «Козаки Поділля», який брав участь у святі. Та не менш захопленими глядачі залишилися й після виступу білогірської «Забави». Микола Хоменко, директор районного будинку культури, розповів, що виступали на сцені біля української хати з програмою «Ярмарок», народними піснями, а потому була участь у концертному дійстві на головній сцені музею під відкритим небом.

– Для виступу колективів було відведено по сім хвилин, але наш азарт, любов до пісні, ігри та танці так припали до душі людей, що ми показали усю фольклорну програму «Брикс», замість одного фрагменту. Найвища нагорода для артиста, коли йому аплодують. Ми були задоволені нашим виступом і прийомом місцевої публіки. «Забава» – колектив неординарний. Велика заслуга у підборі репертуару керівника гурту Олени Зубок, –ділиться враженнями Микола Хоменко, – Крім того, інші колективи художньої самодіяльні Хмельниччини показували найдавніші подільські обряди, відбулася виставка робіт кращих майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва Подільського краю. Також на стендах були фото найпрекрасніших і визначних місць нашої області, інформація про подорожі та екскурсії Хмельниччиною.

Після насиченої концертної діяльності учасники гурту «Забава» насолодилися перебуванням у Пирогові, знайомлячись з його багатствами, фотографувалися на пам’ять та спілкувалися з учасниками інших колективів.




Про нас пишуть | Переглядів: 336 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)

17 травня 2013 року у районному будинку культури напередодні професійного свята працівників культури та аматорів народного мистецтва голова районної ради Янишина Людмила Василівна, голова районної державної адміністрації Мельничук Олександр Петрович, заступник голови районної ради Васильчук Віра Леонідівна, а також Білогірський селищний голова та начальник відділу культури звернулися до присутніх з вітальними словами .Керівники висловили щиру вдячність працівникам культури, ветеранам культосвітньої ниви, а також аматорам народного мистецтва за сумлінне служіння спільній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість і подвижництво. Вони побажали їм добра і благополуччя, реалізації творчих задумів і невичерпної наснаги.А також нагородили грамотами та цінними подарунками Степана Тустановського, Івана Цибулю, Володимира Бідюка, Любов Особську, Олену Зубок, Наталю Руду, Леоніда Іванцова та Галину Брезгунову.
Завершилися урочистості святковою концертною програмою, в якій взяли участь народний фольклорний гурт «Забава», народний гурт «Народні музики», солісти Таїса Міракян, Іван Цибуля, Назар Міщук.
Про нас пишуть | Переглядів: 335 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)

Працівники Білогірського районного будинку культури вишукують нові форми та методи роботи, щоб привабити до установи більше людей, зробити їх дозвілля та відпочинок більш яскравим, цікавим та неповторним. Для цього тут створили любительські об’єднання та клуби за інтересами.

Про один із них, який діє при "Ветеранській світлиці” територіального центру, розповідає провідний методистом районного будинку культури Л.Особська: "Згаданий клуб за інтересами діє при установі з початку цього року. Називається він "Золота пора”. Створений він при підтримці територіального центру соціального обслуговування і дякуючи розумінню та допомозі директора терцентру Р.Маринчук.

Створюючи цей клуб за інтересами, ми мали на меті згуртувати людей віком від 55 до 90 років, разом відмічати визначні події, як ювілеї чи просто дні народження. Або, приміром, у дружньому колі за чашечкою кави збиратися за розмовами, насолодитися гарною задушевною піснею. Зараз, крім всього цього, ми проводимо тут зустрічі ветеранів з представниками влади, духовенством, працівниками медицини, правоохоронних органів.


У Білогірському районі діє програма "Турбота”. Один із напрямків її роботи - це вшанування 90-річних ювілярів. Ми долучимося до такої гарної справи, яку організовує терцентр і в оселю довгожителів йдемо з задушевними, щирими музичними дарунками. Адже, людям похилого віку дуже важливе спілкування і цікаве дозвілля.

Нещодавно у "Ветеранській світлиці” збиралися ветерани та працівники соціальної сфери Білогірщини. Ці люди пропрацювали разом не один десяток літ, отож тем для розмов, як і приємних спогадів було чимало. Вдвічі приємнішою вийшла зустріч ще й тому, що шанована людина та колишній керівник соціальної служби Білогірського району Н.Бащук відзначила черговий день народження. Отож, у її адресу линуло багато гарних вітань. Гарний сюрприз зробили пані Бащук її колеги, ми приєдналися до цих вітань і жіноча вокальна група районного будинку культури від себе подарувала пісні…”

Любительські об’єднання при Білогірському районному будинку культури працюватимуть за різними напрямками. Та основне правило в роботі – робити так, щоб життя людей ставало яскравішим. Саме за допомогою таких форм спілкування тут прагнуть зберегти та примножити національну та культурну спадщину нашого Білогірського краю.


А.Дзицюк.
Про нас пишуть | Переглядів: 1199 | Додав: Bodya | Дата: 06.08.2013 | Коментарі (0)

Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites