В цей день біля пожежної частини в районному центрі зібралися керівники району: заступник голови районної державної адміністрації Віктор Гребенюк, начальник управління соціального захисту населення Наталія Кашперук, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, благочинний Білогірського округу УПЦ отець Олександр Теравський, жителі селища, учні-старшокласники Білогірського НВК.
Урочистості розпочалися із зворушливих слів ведучих про трагедію українського народу, що сталася 31 рік тому, в пору буйноцвіття вишневих садів України.
До слова було запрошено заступника голови районної державної адміністрації Віктора Гребенюка. «Це скорботна дата в історії нашої країни. Кожного року, ми з вами у цей день вшановуємо ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які жертвуючи не лише власним здоров’ям, а й своїм життям зупинили атомну стихію. Час летить швидко. Вже 31 рік минув з тих пір. Але чорнобильська трагедія для нашого народу, до цього часу, лишається невигойною раною. Наслідки аварії не просто дають про себе знати вони тривожать дедалі більше і більше: темпи захворюваності учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих зростають. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю наших героїв-чорнобильців. Наслідки аварії на Чорнобільській атомній електростанції відчула на собі вся країна. І у наших спільних силах, разом долати болючі наслідки аварії на ЧАЕС – взаємодопомогою, чуйністю, людяністю, турботою про здоров’я ліквідаторів, потерпілих, хворих. Із кожної трагедії людство повинно винести урок на майбутнє, аби ніколи більше не зміг повторитись "Чорнобиль". І у кожного із нас в очах сльози. Бо ніколи не зітреться пам’ять про трагедію, що стала трагедією всього людства», - сказав Віктор Анатолійович.
Гіркі слова скорботи про Чорнобильську трагедію промовили й інші виступаючі, одночасно застерігаючи нинішнє молоде покоління не допустити повторення минулої біди.
Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю наших героїв-чорнобильців. Віктор Анатолійович нагородив пам’ятними грамотами ліквідаторів-жителів району. Всі вони разом з багатьма іншими кинули виклик страшній силі, яка вирвалася з-під контролю своїх «недолугих» господарів й намагалася знищити майбутнє цілого світу. Вони ціною власного здоров’я і життя врятували для нас чисті повітря та воду, зелені ліси й поля, тому ми не маємо права забути їх подвиг.
Пісенні подарунки для ліквідаторів лунали й від солістів районного будинку культури.
Наслідки аварії на Чорнобільській атомній електростанції відчула на собі вся країна. І у наших спільних силах, разом долати болючі наслідки аварії на ЧАЕС – взаємодопомогою, чуйністю, людяністю, турботою про здоров’я ліквідаторів, потерпілих, хворих.
Власне, з кожної трагедії людство повинно винести урок на майбутнє, аби ніколи більше не зміг повторитись "Чорнобиль".
|